Obywatele DT dla Gabrysi i wszystkich Pań.

Koncert w wykonaniu niesamowitego tria młodych, dąbrowskich muzyków tworzących zespół „Obywatele DT” (Jakub Dybowski, Norbert Giza, Ryszard Streb) uświetnił w Dąbrowskim Domu Kultury tegoroczny Dzień Kobiet.
Mimo pandemii, cieszył się sporym zainteresowaniem zarówno publiczności „na żywo” w sali kinowej (w ścisłym reżimie sanitarnym), jak i w realizowanej na trzy kamery przez portal „Koncertowy Tarnów i Okolice” transmisji online. Koncert był okazją do uczczenia Pań, ale również miał cel charytatywny. Zbierano wolne datki i pomagano w aukcji internetowej Gabrieli Łoś, walczącej z nowotworem kości. Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej i Paweł Chojnowski – Dyrektor DDK złożyli życzenia kobiecej części publiczności i obdarowali ją symbolicznie słodkościami (ze względu na rygory sanitarne batoniki nie zostały wręczone, lecz czekały na Panie w wiklinowym koszu).
„Obywatele DT” zaśpiewali 17 piosenek, w dużej części będących ich kompozycjami własnymi, bisowali na wyraźne żądanie świetnie bawiącej się publiczności. Wśród utworów były zabawne, inteligentne ballady, bluesowe perełki, piosenki „zaangażowane” społecznie, osadzone mocno w lokalnym kontekście i mające zadatki na hity, wpadające w ucho songi (np. „Dopalacze”). Koncert był debiutem nowoczesnego, profesjonalnego systemu oświetlenia scenicznego, o które doposażył się Dąbrowski Dom Kultury.
Współorganizatorami wydarzenia byli: DDK oraz „Koncertowy Tarnów i Okolice”. Sponsorzy: „Luxury Keratin” Tarnów, „Master’s Gym” Żabno, „Strefa Butiku” Tarnów, „Pinacolada” Dąbrowa Tarnowska, Restauracja „Stile do Vita” w Szczucinie, Agencja Reklamowa „SD Projekt” Tarnów i „Optyk Expert”.

Pełna galeria zdjęć z koncertu znajduje się na naszym fanpage’u “Facebooka”.

About the author: ddk