FILMOWY POCZĄTEK CZERWCA W „SOKOLE”

Kino „Sokół” zaprasza na bardzo dobre filmy, które pozwolą zapomnieć o koszmarze koronawirusa i zwyczajnie zrelaksować się w aurze kulturalnej.
Początek czerwca to familijna opowieść o bohaterce znanej z historii 101 Dalmatyńczyków – Cruelli. Akcja rozgrywa się w Londynie w latach 70. w trakcie punkrockowej rewolucji, opowiada historię Estelli, bystrej i kreatywnej dziewczyny, zdeterminowanej, by zyskać sławę dzięki swoim projektom. Zaprzyjaźnia się z parą młodych złodziei i razem żyją na londyńskich ulicach. Pewnego dnia talent Estelli do mody przyciąga wzrok baronowej von Hellman, legendy mody, granej przez dwukrotną zdobywczynię Oscara Emmę Thompson. Ich relacja wprawia w ruch bieg wydarzeń, które sprawią, że Estella przejdzie na nikczemną stronę i stanie się żądną zemsty Cruellą.
Druga propozycja filmowa kojarzy się z nadciągającym piłkarskim świętem Euro 2020 (opóźnionym o cały rok z powodu pandemii) z udziałem biało-czerwonych. Będzie można zobaczyć premierowo komedię romantyczną „Druga połowa”, odwołującą się do słynnego hasła marketingowego PZPN „Łączy nas piłka” (podtytuł filmu z udziałem m.in. Cezarego Pazury i … Grzegorza Krychowiaka brzmi: „Łączy nas miłość”, choć nie wiąże bezpośrednio dwóch wymienionych celebrytów). „Druga połowa” w reż. Łukasza Wiśniewskiego opowiada o młodej lekarce Magdzie, która spotyka przypadkiem tajemniczego i przystojnego dziennikarza Mateusza. Zauroczona nowo poznanym mężczyzną nie wie, że nad rodzącym się uczuciem od początku wisi złe fatum. Sprawy komplikują się bardzo szybko – kiedy wychodzi na jaw, że Magda jest córką trenera reprezentacji Polski, z którym Mateusz od dawna jest w ostrym konflikcie. Sytuacji dodatkowo nie ułatwia fakt, że dziewczyna jest także obiektem westchnień gwiazdy futbolu – Jarosława Kota – który nie cofnie się przed niczym, by zdobyć serce wybranki. Idąc za radą jej przyjaciółki, piłkarz wdraża w życie spektakularny plan „3 x Z” – i chcąc „Zaskoczyć, Zauroczyć i Zaimponować” Magdzie, wykorzystuje przy tym nieograniczone środki finansowe i ułańską fantazję. Mateusz również będzie chciał przypodobać się dziewczynie, ale w kompletnie odmiennym stylu. Czy ma jakiekolwiek szanse w miłosnej grze, w której jeden niespodziewany ruch może postawić go na spalonej pozycji? Oprócz Cezarego Pazury, Grzegorza Krychowaka zobaczymy jeszcze na ekranie: Mariannę Zydek, Macieja Musiała, Jacka Knapa i Małgorzatę Rozenek-Majdan
Po 10 czerwca natomiast pokażemy dwa filmy oscarowe: „Ojca” z Anthonym Hopkinsem i „Na rauszu”. Dzieciaki powinny czuć się usatysfakcjonowane, bo zobaczą najnowszą opowieść „Krudowie 2: Nowa era”. Wróci też znakomita „Wolka” z brawurowa kreacją Olgi Bołądź, grana w „Sokole” przedpremierowo na przełomie maja i czerwca (premiera – 11.06). Niedziela 20.06 będzie też debiutem akcji „Kino dla malucha i jego mamy”, o której już pisaliśmy i przypomnimy szerzej w połowie tego miesiąca. W lipcu zadebiutuje też nowa akcja „Wybierz swój film” (głosowane nad pierwszymi propozycjami trwa w internecie).
Zapraszamy do Kina „Sokół”. Jest bezpiecznie, gościnnie i sympatycznie. To miejsce dla Was!

About the author: ddk