WYCHODZENIE Z PANDEMII – ZAPOWIEDŹ KULTURALNEGO WEEKENDU W OŚRODKU SPOTKANIA KULTUR

Bardzo ciekawie zapowiada się weekend 25-27 czerwca 2021 r. w Dąbrowie Tarnowskiej. Początek wakacji to dwa niezwykłe koncerty w malowniczych wnętrzach byłej synagogi (Ośrodek Spotkania Kultur).

W piątek 25 czerwca o godz.19:30 odbędzie się siódma edycja Koncertu Muzyki Duszy w wykonaniu uczniów i absolwentów szkółki muzycznej DDK – zdolnych i pełnych pasji instrumentalistów (gitara, pianino, zespół muzyczny) i wokalistek. W 2021 r., po rocznej, pandemicznej pauzie muzykom towarzyszyć będzie poezja Wisławy Szymborskiej. Koncert pod tytułem: „Widok z ziarnkiem piasku” przygotowali: Łukasz Chmiel (dobór utworów muzycznych i ich opracowanie), Lucyna i Paweł Chojnowscy (przygotowanie recytatorów, światło), Mariusz Budzik (dźwięk). Imprezę prowadzić będą dziecięcy konferansjerzy a zarazem recytatorzy: Emilia Kmieć, Hubert Lichorobiec i Patryk Marek.

Drugie wydarzenie muzyczne to niezwykły koncert muzyki żydowskiej i inspirowanej kulturą żydowską, Wystąpi olkuskie „KlezmorimTrio” w składzie: Karolina Stasiowska, Marcin Wiercioch i Piotr Południak. Koncert odbędzie się również w dawnej Sali Modłów w OSK w niedzielę 27 czerwca o godz.20:00.

Wstęp na oba wydarzenia jest wolny. Ze względu na rygory sanitarne i obostrzenia dotyczące ograniczenia liczebnego widowni na koncert „Klezmorim Trio” obowiązują bezpłatne wejściówki, które należy pobrać w recepcji OSK (dostępne od 16 czerwca). Ich ilość jest ograniczona.

About the author: ddk