NAGRODY I DYPLOMY W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM „TACY JESTEŚMY – MY DĄBROWIANIE” ROZDANE

Gminny Konkurs Fotograficzny „Tacy jesteśmy – my dąbrowanie” został wymyślony w Dąbrowskim Domu Kultury podczas wiosennego lockdownu jako rodzaj artystycznej terapii i antidotum na pandemię. Tematem konkursu był portret mieszkanki/mieszkańca naszej gminy, który powinien wyrażać osobowość lub zainteresowania osoby portretowanej. Ukłonem w stronę fotografików – amatorów w różnych przedziałach wiekowych (od klas I w szkołach podstawowych do dorosłych była formuła hybrydowa. Autorzy prac przesyłali je w wersji elektronicznej a DDK dzięki wsparciu sponsora – „Studio Obrazu” Witolda Sosina wykonał odbitki laureatów w formacie zapewniającym dobre warunki ekspozycji w antyramach w holu Kina „Sokół”.
Wystawa trzech nagrodzonych prac do końca wakacji będzie prezentowana w DDK a jesienią trafi do Ośrodka Spotkania Kultur. DDK ufundował okolicznościowe dyplomy i albumy książkowe a sponsor – „Studio Obrazu” pakiety usług w zakładzie (za I miejsce 100 odbitek w formacie 10×15, za II – 50).
Jury w składzie: Jarosław Gęza (firma reklamowa „Akcent Studio”), Edmund Wilk (plastyk), Paweł Chojnowski (dyrektor DDK) sklasyfikowała uczestników:
kategoria klas I-IV ze szkół podstawowych:
I miejsce – Radosław Sosin (Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II miejsce – Samuel Warzecha (SP w Nieczajnie Górnej)
III – nie przyznano,
dorośli:
I miejsce – Mateusz Kolano (Dąbrowa Tarnowska)
II i III – nie przyznano.
Paweł Chojnowski, gratulując laureatom interesujących prac, zaprosił do udziału w kolejnej rywalizacji fotografików – amatorów, tym razem o tematyce wakacyjnej. Szczegóły zostaną wkrótce podane na stronie internetowej DDK.

About the author: ddk