SPRZYJAJĄCA AURA – 8. DĄBROWSKA NOC BLUESOWA ZA NAMI

Jak co roku (z wyjątkiem pandemicznej przerwy w 2020 i deszczowej zawieruchy w jubileuszowej 5. edycji), dziedziniec Ośrodka Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej w lipcowy wieczór gościł miłośników dobrej muzyki, przyjaciół bluesa i świetnych artystów. W 8. Dąbrowskiej Nocy Bluesowej wystąpili w kolejności chronologicznej „Obywatele DT”, „Ci, Co Wcześniej” i niespodziewanie – w zastępstwie zespołu, który z powodów zdrowotnych nie mógł przyjechać – „Blues Menu”.
Aura sprzyjała w 100%: idealna pogoda (ciepły, bezwietrzny, ale nie upalny wieczór, z umiarkowaną obecnością komarów), wspaniała atmosfera wykreowana przez muzyków i dąbrowską publiczność, sprawna organizacja z bardzo profesjonalną obsługą dźwięku i świateł.
O pierwszych formacjach pisaliśmy w tekście zapraszającym do udziału w imprezie, uzupełnijmy o informację o „Blues Menu”. Zespół zawiązał się w październiku 1998 roku w Obornikach Śląskich z inicjatywy Tadeusza Boguckiego (wcześniej lider pilskich zespołów m.in. „Krater” i „Bluesdorf Orchestra”. Grupa działa już ponad 20 lat na rodzimej scenie bluesowej. Tworzą go dojrzali muzycy związani z wrocławskim środowiskiem muzyków rockowo-bluesowych. W 2018 roku w Obornickim Ośrodku Kultury w Obornikach Śląskich grupa świętowała swoje XX-lecie w towarzystwie zaprzyjaźnionych muzyków i zespołów. W repertuarze dominują utwory własne (kompozycje i teksty Tadeusza Boguckiego), ale muzycy chętnie korzystają też z kanonu blues-rockowych standardów. Ta linia muzyczna znalazła odzwierciedlenie na krążkach formacji „Za ścianą rodzi się blues” (2004), „Chiński Mur” (2008) , „Blues Menu – Na żywo w Bajce” (2010), „Nie samym bluesem” (2014), „Credo” (2019). Nagrania Blues Menu można też znaleźć na wielu kompilacjach–składankach zawierających utwory czołowych polskich zespołów bluesowych. Zespół wystąpił na wielu festiwalach, m.in.: Blues Brothers Day – Wrocław , Blues nad Piławą – Głowaczewo, Rawa Blues, Jimiway Blues Festiwal, Blues nad Odrą (Ścinawa). Grał m.in.w cyklach koncertów : Leszno Czuje Bluesa, Trzebnickie Wykopki Jazzowo-Bluesowe, Leśna Majówka w Chorzowie. Występował na festiwalach i w renomowanych klubach muzycznych nie tylko w Polsce, ale i w Czechach, w Niemczech i w Kazachstanie.
„Blues Menu” bardzo spodobał się dąbrowskiej publiczności, o czym świadczą bisy i reakcje podczas ich całego występu na scenie. Nie zawiedli miejscowi muzycy, lepiej lub słabiej znani dotąd z dwóch formacji poprzedzających gwiazdę wieczoru. Organizatorzy imprezy: DDK i Sebastian Lechowicz dziękują wszystkim sponsorom Nocy Bluesowej (AR-Inst Arkadiusz Pytka, HBMI Hurtownia Budowlanych Materiałów Instalacyjnych, RedAlert, Pinacolada – Dąbrowa Tarnowska, Optyk Expert, Lody Dudek, Master’s GYM Żabno), patronom medialnym („e-Kurier Dąbrowski”, „Koncertowy Tarnów”), partnerom wspierającym logistycznie (Artur Gnat ze Smęgorzowa – przewóz lawetą sceny, Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim – scena plenerowa) i wolontariuszkom: Agnieszce Kiwior, Oliwii Gizie i Annie Chojnowskiej. Koncert był znakomitą okazją debiutu kulinarnego kawiarni „Trzy Kulki”, która rozszerza swoją działalność w terenie OSK.

Prezentujemy foto-migawki z tej pieknej muzycznej nocy. Kilkaset zdjęć – 3 galerie można oglądać na naszym FB.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Skontaktuj się z nami!

Adres

Adres: ul. Kościuszki 11,
33-200 Dąbrowa Tarnowska,
NIP: 871-10-20-484

strona kina “Sokół”: www.kinosokol.pl  

Dane kontaktowe

tel. 14-655-9214
fax: 14-656-5002
e-mail: ddk0@op.pl
e-mail do księgowości: ddk_ksiegowa@onet.pl

 

"Instytucja kultury Gminy Dąbrowa Tarnowska"