WOŚP W DĄBROWIE I OKOLICACH W 30.FINALE

90 wolontariuszy pracowało w sztabie 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zarejestrowanym w Dąbrowskim Domu Kultury. Kwarantanna covidowa spowodowała, że kilkoro było wyłączonych z działań orkiestrowych, ale zostali zastąpieni przez innych i finałowe granie w gminach powiatu dąbrowskiego zakończyło się powodzeniem. Nie było żadnych incydentów, a to ważne, bo bezpieczeństwo kwestujących i zebrane przez nich środki to priorytety akcji charytatywnej. Trudno mówić o ostatecznym wyniku finansowym w sytuacji, w której prawie 50% puszek zostanie złożona w sztabie dopiero w ciągu najbliższych dwóch dni. Po ponownym podliczeniu i sprawdzeniu spodziewamy się takiego wyniku 3 lutego. Na razie szacuje się stan na 30.000 zł.
Ważnym elementem 30. Finału w Dąbrowie Tarnowskiej był koncert „Patrz w serce”, nawiązujący do tematu ogólnopolskiej akcji wspierania okulistyki dziecięcej i mickiewiczowskiego motta, stanowiącego jedno z najważniejszych haseł polskiego romantyzmu. Wystąpili w nim tancerze, muzycy i wokalistki, pomiędzy poszczególnymi częściami licytowane były gadżety WOŚP (Paweł Chojnowski i Daria Stefańczyk). Ponadto można było zasilić konto Fundacji Jurka Owsiaka, kupując pyszne ciasta upieczone specjalnie przez wolontariuszy dąbrowskiego sztabu i losy w loterii (z dużą szansą na wygranie fantów).
W koncercie wystąpiły tancerki: Dance Art. Studio Tańca, Voce, duety: Klara i Maja oraz Nikola i Malwina, solistki: Paulina i Łucja Dzięgieł. Na scenie muzycznej zaprezentowali się: Nadia Stachura z zespołem (Bartosz Janas – klawisze, wokal, Nikodem Motyka – perkusja), Zuzanna Witek, Kinga Fido, Aleksandra Kogut, Patrycja Cudak, Adriana Wójcik, Milena Zawiłowicz i Ola Żuchowicz.
Licytacja udała się mimo obaw i realiów związanych z ograniczeniem frekwencji (z powodu restrykcji sanitarnych), idee pomagania świetnie podjęli młodzi, głównie rodzice wolontariuszy i występujących na scenie tancerek oraz muzyków. Zgromadzono blisko 5.000 zł, dochód z loterii wyniósł 490 zł, a ze sprzedaży ciast 836. Rekordowa cena wylicytowanego przedmiotu wyniosła 320 zł (unikatowa „złota” puszka 30. Finału podarowana przez Fundację WOŚP w Warszawie, na drugiej pozycji znalazł się fotel z Kina „Sokół” (specjalnie odłożony na WOŚP przez DDK – miejsce I w rzędzie I) – za kwotę 300 zł.
Pełna lista sponsorów, patronów i partnerów znajduje się na stronie internetowej DDK i profilach facebookowych sztabu oraz DDK. Ostatnim akordem finału będzie turniej siatkówki z udziałem 12 drużyn, rozgrywany dwuetapowo w hali im. Agaty Mróz-Olszewskiej 6 i 20 lutego.

About the author: ddk