DEBIUTANCKI KRĄŻEK OBYWATELI DT

Czterech młodych, zdolnych i kreatywnych muzyków z Dąbrowy Tarnowskiej, tworzących zespół „Obywatele DT”, wydało debiutancką płytę („Sąsiedzkie tango”). Jest ona owocem współpracy, konsekwencji i dobrych decyzji ludzi dobrej woli oraz instytucji, które wspierają Obywateli w różnej formie.

Dąbrowski Dom Kultury od samego początku istnienia tej formacji starał się pomagać i szukać dogodnych rozwiązań służących rozwojowi artystycznemu tych młodych twórców. Koncert z okazji Dnia Kobiet w marcu 2021 r. był pierwszym publicznym występem grupy przed szerszą publicznością, w profesjonalnie nagłośnionym i w bogatej oprawie wizualnej w sali kinowej DDK. Jedną z inicjatyw wybranych do realizacji w ramach programu „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2021” był pomysł koncertu Obywateli DT i ich gości w ramach dąbrowskiego „dżemowania” na rynku jesienią ub.r. Również w ramach DK+ młodzi muzycy uczestniczyli w warsztatach muzycznych zakończonych publicznym występem z uzdolnionymi uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej z okazji Święta Niepodległości 11 listopada w sali kinowej DDK.

Szczególnym elementem promocyjnym było zaproszenie przez DDK „Obywateli DT” do uświetnienia Finału Dni Dąbrowy w niedzielę 17 lipca na dużej scenie, na stadionie „Dąbrovii”, przed kilkutysięczną publicznością. Koncert był częścią kampanii promującej debiut płytowy zespołu.

Związane z DDK Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego obecnie aplikuje do Marszałka Województwa Małopolskiego o środki na warsztaty muzyczne prowadzone przez Obywateli. W recepcji Ośrodka Spotkania Kultur (synagoga) i kasie Kina „Sokół” od najbliższego piątku 22 lipca będzie można nabyć płytę „Sąsiedzkie tango”.

Wspierajmy młody zespół, pomagajmy w rozwoju jego kariery artystycznej. Jest on wizytówką kulturalną regionu i dumą stolicy Powiśla Dąbrowskiego. Tworzą go: Norbert Giza, Jakub Dybowski, Ryszard Streb i Michał Gąsior.

About the author: ddk