SIATKARSKI MARATON 31.FINAŁU WOŚP W DĄBROWIE ZAKOŃCZONY – ZWYCIĘZCĄ RADŁÓW!

Zacięte walki, wspaniałe wymiany, imponujące ataki, ambitne i heroiczne obrony – to niektóre znaki rywalizacji finałowego etapu turnieju siatkówki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dąbrowie Tarnowskiej. Przypomnijmy – najpierw 24 ekipy walczyły w 6 grupach eliminacyjnych (8 stycznia), następnie najlepsza ósemka toczyła boje o wielki finał w niedzielę 15 stycznia. Dwa pełne dni walk, w których były: pot, krew i łzy. Prawdziwy maraton siatkówki amatorskiej na Powiślu Dąbrowskim. Zwycięzcami, po męczącym i bardzo wyrównanym tie breaku okazała się drużyna reprezentująca Radłów, która pokonała Zelinę Jurków (powiat brzeski) 2:1 (w setach 28:26, 16:25, 18:16). III miejsce wywalczyła po prawdziwym rollercosterze ekipa „Granatniki i Moździerze”, wygrywając z „Perugią Volley” z Rzeszowa 2:1. Najlepsza trójka wywalczyła pamiątkowe puchary, dla nich i dodatkowo dla Perugii były dyplomy finalistów turnieju.

Oprócz wymienionej czwórki awansowanych do rozgrywek w systemie pucharowym w fazie finałowej wzięły udział jeszcze drużyny: „Strażnicy Turbocoli”, Bolesław, „Volley&Fun” i „Siódma Strefa”. Z wpisowego i wolnych datków uzbierano na tym turnieju ponad 2400 zł!

W organizacji finałowej fazy rozgrywek pomogli wolontariusze dąbrowskiego sztabu WOŚP, działającego przy DDK: Kinga Starzec, Karolina Błachaniec, Sławomir Bator, Jakub Celak, Wojciech Sternal, Weronika Kogut, Klara Masłoń, Daria Stefeńczyk. Nad całością czuwał szef sztabu Paweł Chojnowski.