Zapraszamy na spotkanie medyczne

Kolonoskopia: 20 minut, które ratują życie. Dowiedz się jak uniknąć raka jelita grubego

Jak uniknąć raka jelita grubego, kiedy i dlaczego każdy powinien wykonać kolonoskopię – o tym i nie tylko na specjalnym spotkaniu w Domu Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej opowie dr n. med. Krzysztof Bartoszewski, kierownik Pracowni Endoskopowej w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Dąbrowy Tarnowskiej – 21 lutego o godz.16. Nie zabraknie także bezpłatnych porad i konsultacji, a nawet i poczęstunku. Wstęp bezpłatny. Jest to jedyna okazja, aby bez pośpiechu, w spokojnej i miłej atmosferze porozmawiać z chirurgiem poza murami szpitalnymi

Badanie kolonoskopii trwa tylko 20 minut. One mogą uratować życie każdego z nas. Rak jelita grubego jest dzisiaj najłatwiej wykrywalny i najłatwiejszy w leczeniu, a mimo to w ciągu roku umiera aż 600 tys. osób rocznie. 

Szpital zaprasza na spotkanie profilaktyczne w Domy Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej (nie zabraknie poczęstunku), ale też na bezpłatne badania mieszkańców powiatu dąbrowskiego. W ZNIECZULENIU, BEZ SKIEROWANIA, ZWRACAMY KOSZT DOJAZDU NA BADANIA I Z POWROTEM.

Program badań jest skierowany do osób, które jeszcze nie zaobserwowały u siebie żadnych niepokojących objawów świadczących o rozwijającym się nowotworze jelita grubego. Środki na jego realizację krakowski Szpital Specjalistyczny im. S. Żeromskiego otrzymał z funduszy unijnych. W ramach programu osobom zainteresowanym skorzystaniem z profilaktyki są także opłacane koszty dojazdu do szpitala i z powrotem.

About the author: ddk