RADŁÓW ZWYCIĘZCĄ WIELKANOCNEGO TURNIEJU SIATKÓWKI O PUCHAR BURMISTRZA DĄBROWY TARNOWSKIEJ

Niedziela Palmowa w Hali Sportowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej była areną zmagań finałowych Wielkanocnego Turnieju Siatkówki o Puchar Burmistrza. Organizatorem zawodów przeznaczonych dla drużyn amatorskich – pasjonatów siatkówki był Dąbrowski Dom Kultury. W puli finałowej rywalizowało 8 zespołów z regionu (powiaty: dąbrowski i tarnowski), największe trofeum i tytuł laureata turnieju zdobył Radłów, powtarzając sukces z zimowego turnieju Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W pierwszej fazie walczono w dwóch grupach finałowych, z których awans do play-off wywalczyły po zaciętych pojedynkach: „Siódma Strefa” Niedomice, Radłów, „Victoria” Koszyce Wielkie i „Strażnicy Turbocoli” (gospodarze).

Wyniki gier w fazie pucharowej: Radłów – „Strażnicy Turbocoli” 2:0 (25-13, 25-22), „Siódma Strefa”- „Victoria” Koszyce Wielkie 2:1 (22-25, 28-26,15-13).

Pojedynek w wielkim finale Radłów – „Siódma Strefa” zakończył się wynikiem 2:0 (25-23, 25-23). W meczu o III miejsce lepszą okazała się „Victoria”, rewanżując się tym samym „Strażnikom Turbocoli” za przegramy mecz w eliminacjach. Wynik 2:0 (25-15,26-24).

Puchary i dyplomy wręczyli Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej oraz Paweł Chojnowski – Dyrektor DDK a zarazem jeden z zawodników drużyny gospodarzy. Burmistrz podziękował organizatorowi, finalistom i wszystkim uczestnikom turnieju za piękną walkę oraz złożył życzenia świąteczne w związku z nadchodzącą Wielkanocą.

DDK dziękuje wolontariuszom pomagającym w przeprowadzeniu zawodów: Mai Sternal, Wojciechowi Sternalowi i Emilii Celak, zawodnikom sędziującym pojedynki w fazie finałowej oraz portalowi Imprezowy Region za dokumentację fotograficzną, transmisję video fragmentów, Filipowi Zarzyckiemu – pracownikowi hali sportowej za wsparcie logistyczne.

About the author: ddk