„KALEJDOSKOP TWÓRCZEGO DZIAŁANIA” – KOD TAR 11

Głównym celem zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego Małopolski (zadanie regionalne) jest zbudowanie oferty kulturalnej kierowanej do kilku grup społecznych, w tym do dzieci, młodzieży i dorosłych poprzez słowo, muzykę, poezję. Posłuży to do zdecydowanego pobudzenia i poprawy aktywności uczestnictwa mieszkańców regionu w wartościowych przedsięwzięciach kulturalnych, dla których dzieła literackie, piękno języka ojczystego oraz dziedzictwo kulturowe ma szczególne, narodowe znaczenie. Aktywny udział w kulturze poprzez formę warsztatów będzie stymulować tę zmianę społeczną.

Ważnym punktem jest koncert kolęd w wykonaniu „Małej Armii Janosika” w styczniu 2024 r. Spotkania z ludźmi kultury i uniwersalna siła kolędowania w stylu góralskim będą magnesami, sprzyjającymi integracji wokół kultury i wartości duchowych. Poprawi też czytelnictwo wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz będzie bodźcem do spotkań integracyjnych.

Zadanie będzie wdrażane przez obie gminne instytucje kultury: Dąbrowski Dom Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Kozaczkowej. Prosimy o oddawanie głosów na zadanie na kartach do głosowania dostępnych w obu instytucjach lub on line: https://malopolska.budzet-obywatelski.eu/glosowanie

Możemy naszym poparciem przyczynić się do zrealizowania tych szczytnych celów.

About the author: ddk