Dwa koncerty w Synagodze – kolejny bogaty weekend z DDK

Piątek i sobota z dwoma wydarzeniami kulturalnymi w OSK: IX Koncertem Muzyki Duszy i tarnowskim chórem SOLski.🔥✨🎼
W tym roku w magiczny wieczór będą korespondować wiersze Haliny Poświatowskiej i Edwarda Stachury, utwory gitarowe, pianistyczne różnych kompozytorów i piosenki klimatycznie wpisujące się w aurę tajemniczości i poszukiwania sensu życia. Resztę dopełni światło wypełniające wnętrze dawnej Sali Modłów.
Wystąpią uczniowie zajęć prowadzonych przez Łukasza Chmiela w DDK, goście z Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie, zespół specjalnie utworzony na potrzeby tego wydarzenia i wokaliści zaprzyjaźnieni z ideą koncertów muzyki duszy w Dąbrowie Tarnowskiej. Koncert poprowadzi i prezentować poezję będzie trio: Kinga Fido, Blanka Pietras oraz Hubert Lichorobiec. Start 23.06 godz.19:30.
Chór SOLski przygotowuje na koncert 24.06 (początek godz.18:00) specjalny repertuar, dopasowany stylistycznie i tematycznie do niezwykłego miejsca, jakim jest dla muzyków i melomanów Ośrodek Spotkania Kultur.
Będą piosenki z musicalu “Skrzypek na dachu” i przeboje z filmów przedwojennych kompozytorów żydowskich, a także piękne tematy filmowe. Oprócz chóru wystąpią też soliści i duety. Wstęp na obie imprezy jest wolny!

About the author: ddk