WAKACJE Z DDK’2023 – szczegóły

Zapraszamy na zajęcia otwarte z plastyki, muzyki, teatru.

Formują się grupy zapisanych dzieci – uczestników różnych aktywności.

Plastyka – ogromne zainteresowanie formami artystycznymi związanymi z malarstwem, rysunkiem i rękodziełem powodują konieczność podziału na dwie grupy, zajęcia odbywać się będą we wtorki w godz.12:00-14:00, prowadzić je będzie Paulina Bogula-Motyka (w lipcu, w sierpniu – przerwa urlopowa). Druga technika artystyczna to rzeźba (prow. Stanisław Stroński), zajęcia będą w lipcu w piątki w godz.14:00-16:00.

Teatr – spotkania rozpoczną się w połowie lipca i potrwają do końca wakacji. Odbywać się będą w piątki w godz.11:00-13:00. Prowadzenie warsztatów i zabaw teatralnych (żywy plan i „czarny teatr”) – Paweł Chojnowski. Drugi, środowy termin jest zarezerwowany dla kontynuujących próby spektakli podopiecznych WTZ oraz młodzieżowej grupy „Feniks” z DDK, chcącej wystawić swoją drugą etiudę we wrześniu.

Muzyka – zajęcia indywidualne z perkusji prowadzone przez Wojciecha Kutę odbywać się będą w poniedziałki i wtorki od godz.14:00. Nauka gry na instrumentach dętych: saksofonie i klarnecie przez Kamila Banasia we wtorki (wymiennie w godzinach dopołudniowych i popołudniowych w zależności od dyspozycyjności czasowej instruktora). Niestety nie ma miejsc na darmowe zajęcia z pianina i gitary głównie z powodu realizacji przez muzyków uczących się w roku szkolnym pod kier. Łukasza Chmiela projektu realizacji nagrania audio.

W najbliższych dniach do zainteresowanych i zgłoszonych osób będą telefonować pracownicy DDK w celu potwierdzenia rozpoczęcia zajęć w poszczególnych sektorach.

DDK szykuje dodatkowo dwie niespodzianki – atrakcje dla dzieci: jedna to maraton wieczorny filmów – niespodzianek dla dzieci z poznawaniem tajemnic archiwalnego już kina analogowego i wspólnie ze Stowarzyszeniem Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego – wycieczki z warsztatami pieczenia chleba do skansenu w pobliżu Laskowej (II połowa sierpnia). Szczegóły w osobnym poście w ciągu najbliższego tygodnia.

Działamy z dziećmi i dla nich niezależnie od pogody – czy to w słońce, czy w deszcz…

About the author: ddk