DNI DĄBROWY TARNOWSKIEJ PRZED NAMI

Do tegorocznych Dni Dąbrowy pozostały dwa tygodnie, pora więc na przedstawienie programu. Impreza odbędzie się 14 i 16 lipca. Piątek należeć będzie do muzyków bluesowych. Na dziedzińcu Ośrodka Spotkania Kultur (dawna Synagoga) wystąpią: „Ci Co Wcześniej” (band złożony z dąbrowskich i tarnowskich artystów, wśród których jest inicjator festiwalu i jeden z jego głównych organizatorów – Sebastian Lechowicz), „Szulerzy” z gościnnym udziałem Michała Kielaka. Zespół z 20-letnim bagażem doświadczeń jest finalistą III edycji popularnego programu telewizyjnego „Must be the Music – Tylko Muzyka”, Kielak to czołowy polski harmonijkarz, a także ex-członek legendarnej „Kasy Chorych”. Na scenie pojawi się też Piotr Krakowski – kompozytor, trębacz, multiinstrumentalista i producent muzyczny. Współpracował między innymi ze Stanisławem Sojką czy Andrzejem Grabowskim. X jubileuszowa Dąbrowska Noc Bluesowa rozpocznie się o godz.19:00. Jej organizatorami są: Dąbrowski Dom Kultury i Sebastian Lechowicz.

Finał święta miasta odbędzie się w niedzielę 16 lipca na parkingu obok Hotelu Cristal Park i terenie przyległym wraz z ul. Sportową (zamknięte dla ruchu kołowego od godz.10:00 będą trzy drogi, oprócz Sportowej: Zielona i Różana). W godz. popołudniowych (od 17:00) wystąpią tancerki z „Dance Art Studia Tańca” i wokaliści, z którymi w roku szkolnym pracuje Monika Kuta (prezentacja talentów związanych z DDK). W dalszej kolejności będzie można posłuchać bałkańskiej muzyki folkowej („Kriva Drina”). Około godz.21:00 zaplanowano koncert „Baciarów”, a o 23:00 po raz pierwszy w historii kilkunastu lat Dni Dąbrowy organizatorzy przewidzieli zabawę „pod chmurką” z DJ Sofi. Impreza zakończy się po północy. Wstęp jest wolny. DDK zapewnił darmowe urządzenia rekreacyjne dla dzieci. Nie zabraknie też festynowych zabawek i atrakcji kulinarnych. Organizatorami finału są: Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Dąbrowski Dom Kultury oraz „Koncertowy Tarnów i Okolice”, nakręcający „Summer Party” z DJ-ką. Partnerem jest Hotel Cristal Park. Sponsorzy główni: Bank Spółdzielczy w Dąbrowie, „Bruk-Bet” Nieciecza, „Auto-Części” i sklep „Groszek”. Pełną listę sponsorów opublikujemy w osobnym materiale.

Patronat medialny nad Dniami Dąbrowy Tarnowskiej przyjęli: „Temi”, „Koncertowy Tarnów i Okolice”, „E-Kurier Dąbrowski” i „Imprezowy Region”.

Imprezą towarzyszącą Dniom Dąbrowy jest plener malarski w Rytwianach z udziałem ośmiorga lokalnych artystów z Powiśla Dąbrowskiego (10-15 lipca).

About the author: ddk