PROPOZYCJA SIERPNIOWA DLA DZIECI – WYCIECZKA Z ATRAKCJAMI

Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego otrzymało dotację w otwartym konkursie zadań publicznych gminy Dąbrowa Tarnowska w wysokości 9500 zł do zadania: ”Nauka i zabawa w otoczeniu historii”. W ramach projektu 23 sierpnia zorganizowana zostanie wycieczka w góry – w okolice Laskowej (zagroda na Jędrzejkówce). Zadanie adresowane jest do młodych mieszkańców gminy w wieku 10-15 lat. Organizatorzy: STKPD, Dąbrowski Dom Kultury i Spółdzielnia Mieszkaniowa ogłaszają nabór chętnych od 1 lipca (decyduje kolejność zgłoszeń). Limit miejsc – 80 os. Należy zgłaszać się telefonicznie do sekretariatu DDK od poniedziałku do piątku w godz.8:00-18:00 (146559214).

W programie wycieczki jest zwiedzanie skansenu, warsztat kreatywny “Jak babcia chleb piekła, a dzieci ze smakiem zajadały” w wersji wakacyjnej (wykorzystując ciasto podpłomykowe każde dziecko wykona swoją mini pizzę – wariacje na temat dodatków, które będą zajadać ze smakiem, jeśli pogoda pozwoli na mini pikniku w pięknym ogrodzie), starodawne gry i zabawy. Ponadto będą odwiedziny zagrody kózek miniaturek i zwierząt leśnych z karmieniem zwierząt.

Uczestnicy wycieczki odwiedzą kreatywną stodołę (dojenie sztucznej krowy, wialnia, żarna inne) i plac zabaw.

Organizatorzy zapewniają transport klimatyzowanym autokarem, obiad, wszystkie opłaty związane z pobytem na Jędrzejkówce oraz polisę ubezpieczeniową. Projekt jest współfinansowany przez miejskie rady osiedlowe w Dąbrowie Tarnowskiej.

About the author: ddk