DRUGI LARP NIE DO KOŃCA UDANY I ZABAWA MASKAMI – TEATRALNE GRY WAKACYJNE

Druga gra w LARPA okazała się dla szóstki wybrańców (liczyła się kolejność zgłoszeń internetowych, bo liczba graczy jest tu ograniczona) w Dąbrowskim Domu Kultury nie do końca udana. Po 45 minutach uważnego dochodzenia i komediowej gry na scenie na temat przerwy kawowej w korporacji („Coffee Break”) opinie graczy wskazywały wyraźnie na błędy i niedociągnięcia twórców tego przykładu. Zdaniem wszystkich, łącznie z moderatorem, było niedopracowanie przez twórców LARPA opisów poszczególnych postaci, przez co nie udało się osiągnąć nadrzędnego celu, czyli wykryć i wskazać Cwaniaka – jednego z destruktorów fikcyjnej korporacji. Na szczęście, przy okazji tej intelektualnej zabawy udało się przećwiczyć warsztat komiczny aktorek i aktorów, bo gra była okazją do szukania w sobie przez młodych twórców scenicznych potencjału do wydobycia różnych typów komizmu (postaci, sytuacyjnego i słownego).

Grupa dziecięca poznała natomiast podstawy teatru maski, tworząc etiudy, których akcja rozgrywała się w lesie. Nieco niepokojące dla instruktora Pawła Chojnowskiego było zaproponowanie przez dzieci stylu typowego dla thrillera albo horroru 9wpływ kultury masowej), na szczęście udało się osiągnąć fabularny kompromis, kończąc akcję ćwiczonej historii uratowaniem zwierzęcych bohaterów – owieczek.

Na wakacyjnych zajęciach na scenie w DDK czas płynie bardzo szybko, trzeba się spieszyć z innego powodu: sala teatralnych zabaw i ćwiczeń zamienia się w salę projekcyjną kolejnych – od wczesnego popołudnia do późnego wieczora – seansów filmowych Kina „Sokół”. Kolejne spotkanie grupy dziecięcej to włączenie masek do formy „czarnego teatru” (maski powleczone emulsją świecącą w lampach UV).

About the author: ddk