+48 14 655 92 14 | ddk0@op.pl | ddk_ksiegowa@onet.pl

"Jeśli pozbawicie wasze serca umiłowania piękna, pozbawicie się całego piękna życia"

(Jan Jakub Rousseau)

Zespoły artystyczne

Rygory sanitarne w Dąbrowskim Domu Kultury w związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa - dla zajęć artystycznych

  1. Rygory obowiązują od 18.05.2020 r. wskutek wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego, w ramach kolejnych etapów stopniowego odmrażania działalności instytucji kultury w Polsce.2.
  2. Rygory dotyczą sposobów zabezpieczenia osób (instruktora Dąbrowskiego Domu Kultury, zwanego dalej DDK i uczestników zajęć artystycznych w I etapie, zajęć w małych grupach dzieci i młodzieży.
  3. Wprowadza się zabezpieczenia dotyczące kordonu sanitarnego: płyn do dezynfekcji rąk osób wchodzących do budynku DDK i wychodzących z niego w ogólnodostępnym miejscu w holu oraz przy wejściu do węzła sanitarnego, mydło w płynie ze środkiem bakteriobójczym w węźle sanitarnym, środki ochrony indywidualnej pracowników mających kontakt z użytkownikami: rękawiczki ochronne nitrylowe i maseczki zakrywające usta oraz nos.
  4. Dystans zostanie zabezpieczony poprzez zachowanie odległości 2 m instruktora DDK i uczestników zajęć.
  5. Dezynfekcja klamek, wyłączników świateł, lady kasy i bufetu DDK, co najmniej dwa razy w ciągu dnia przez pracowników DDK.
  6. Wywieszenie w pomieszczeniach sanitariatów instrukcji dotyczących właściwego mycia rąk.
  7. Obowiązki użytkownika DDK: dezynfekowanie rąk przy wejściu do budynku i przed opuszczeniem go, zakrywanie ust i nosa maseczką lub w inny, dozwolony w regulacjach rządowych dotyczących przebywania w miejscach publicznych przed rozpoczęciem zajęć i po ich zakończeniu (poza salą zajęć / ćwiczeń).
  8. Osoby chore na COVID-19 i inne choroby zakaźne oraz przebywające na kwarantannie z podejrzeniem tych chorób nie mogą korzystać w trakcie choroby lub kwarantanny z usług DDK.
  9. Ilość osób uczestniczących w zajęciach musi być dostosowana do wielkości pomieszczenia, w których odbywają się zajęcia, zgodnie z przelicznikiem – 1 os. / 4 m kw. osób jednocześnie ćwiczących (scena w sali kinowej – limit 15 os. + instruktor, w sali lustrzanej – 12 os. + instruktor).
  10. Ilość osób przebywających w odstępach 2 m. na widowni nie może być większa niż 62.
  11. Po przywróceniu działalności szkół, hal i boisk sportowych zakłada się możliwość przywrócenia zajęć w grupach wg stanu liczebnego sprzed epidemii i zagrożenia epidemicznego na zasadach podobnych do funkcjonowania powyższych podmiotów. 

Rygory zostają zawieszone od kwietnia 2022 r. w związku z poluzowaniem obostrzeń w szkołach i zniesieniem stanu epidemii (zastąpienie go stanem zagrożenia epidemicznego) od maja 2022 r.

ORKIESTRA DĘTA

Liczy 25 osób, działa od 1946 r. Dyrygent – Kamil Banaś. Orkiestra jest ozdobą uroczystości (Konstytucja Trzeciego Maja, Dożynki Gminne, Święto Strażaka, Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych, procesje: rezurekcyjna, Boże Ciało, odpust parafialny) w gminie Dąbrowa Tarnowska. Prowadzone są dodatkowo nieodpłatnie zajęcia szkółki muzycznej, w ramach których uczymy od podstaw, zapewniając instrument muzyczny, gry przygotowujące do występów w orkiestrze.

KAPELA LUDOWA "DĄBROWIACY"

Liczy 5 osób, działa od 1995 r. Kierownikiem kapeli jest Kamil Banaś. Kapela zdobyła min. I miejsce na Małopolskim Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych w Dębicy (1998), brała udział w 3 edycjach dąbrowskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych oraz w obu dotychczasowych Spotkaniach z Folklorem Polonijnym. Kilkakrotnie reprezentowała Powiśle Dąbrowskie na tarnowskich przeglądach O Pawie Pióro i Gliniany Dzban. Gościła w Sztokholmie na jubileuszu 25-lecia polonijnego Zespołu Pieśni i Tańca Piastowie (1998), promowała Powiat Dąbrowski podczas oficjalnej wizyty władz samorządowych w Budapeszcie (1999). Reprezentowała gminę Dąbrowa Tarnowska na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym w Rixheim we Francji, będšc oprócz gospodarzy przedstawicielem Europy (poza nimi zespoły z Kuby, Gruzji i Boliwii). Jest ozdobą wielu uroczystości na terenie Gminy Dąbrowa Tarnowska (min. Targi Gospodarcze Gmin Powiśla Dąbrowskiego, Powiatowe Przeglądy Form Obrzędowych związanych z Bożym Narodzeniem, Dożynki Gminne). Kapela współpracuje z zespołem folklorystycznym “Nieczajnianie”. Od 2012 r. w nowym składzie, pod wodzą Kamila Banasia.

KAPELA PODWÓRKOWA "WIARUSY"

Liczy 5 osób, działa od ponad 20-tu lat. Obecnie kierownikiem jest Kamil Banaś. Brała udział w przeglądach kapel podwórkowych organizowanych w Małopolsce (II miejsce na przeglądzie w Klikowej 1988), jej występy są uświetnieniem wielu imprez, np. spotkań opłatkowych w sołectwach i stowarzyszeniach, Targach Gospodarczych Gmin Powiśla Dąbrowskiego, Swięta Truskawki.

ZESPÓŁ FOLKLORYSTYCZNY "NIECZAJNIANIE"

Liczy 20 osób, działa od 2001 r. w Nieczajnie Górnej, od wiosny 2003 pod kierunkiem Magdaleny Witkowskiej, 2007-2008 prowadzony przez Adama Kawę, od września 2008 r. przez Jowitę Wilowski (niegdyś tancerkę “Mazowsza”) . Zespół przygotował w swojej historii ciekawe programy obrzędowe, wśród nich: “Powiślańskie zaloty”, “Sobótki”, a także wiązanki tańców ludowych: lubelską, żywiecką i powiślańską, reprezentował Dąbrowę Tarnowską min. na Festiwalu Teblab w Budapeszcie dwukrotnie: w 2005 i 2009 r., na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym w Rixheim we Francji w 2007 r. Był też ozdobą – wraz z kapelą “Dąbrowiacy” – polskiego wieczoru niepodległościowego w Rixheim w listopadzie 2008 r. Wśród licznych nagród i wyróżnień krajowych na pamięć zasługuje dwukrotne zwycięstwo w Regionalnym Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych “Krakowiaczek” w Łoniowej (2015,2016), II miejsce zdobyte w edycji 2017 tego festiwalu oraz wyróżnienia na Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych w Rabce-Zdroju (2015,2016).

ZESPÓŁ TEATRALNY od początku swej działalności (1998) prowadzony przez Pawła Chojnowskiego przygotował i wystawił:

Od sezonu 2010/11 do 2014/15  zespół prowadzili: Paweł Chojnowski i Daniel Klaczak od kwietnia 2015 r. do grudnia 2020 r. asystentką Pawła Chojnowskiego była Katarzyna Bogusz.

Koło teatralne w 2 grupach wiekowych (I – młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna oraz dorośli, w sumie 8 osób, II – 16 dzieci w wieku 7-12 lat, w sumie 24 os.)

Zespoły taneczne

SOKOLIKI

(prowadzi choreograf Paweł Potępa, kier.Agnieszka Świątek), 20 dzieci ze szkół podstawowych. Zespół jest ozdobą kolejnych finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dąbrowie Tarnowskeij, gali i festynów. Sukcesy i osiągnięcia w historii zespołu:

VOCE

(prowadzi choreograf Paweł Potępa, kier.Agnieszka Świątek), dziewczęta z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, zadebiutowały układem do muzyki z filmu “Lista Schindlera” podczas IV Dnia Pamięci o Holocauście w 2006 r., mają na swoim koncie występ u boku zwycięzców programu TVN “Taniec z gwiazdami” – Kasi Cichopek i Marcina Hakiela (podczas Gali Charytatywnej dla Arka w Tarnowie). Zespół jest ozdobą kolejnych finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dąbrowie Tarnowskeij, gali i festynów. Sukcesy i osiągnięcia w historii zespołu:

Zobacz również

INFORMACJE O DDK

HISTORIA

Dowiedz się więcej

INFORMACJE OGÓLNE

RODO

Dowiedz się więcej

PRACOWNICY

DDK

Dowiedz się więcej

KOŁA ZAINTERESOWAŃ

PLASTYCZNE I TEATRALNE

Dowiedz się więcej

ZESPOŁY ARTYSTYCZNE

DDK

Dowiedz się więcej

KONKURSY I TURNIEJE

REGULAMIN

Dowiedz się więcej

STATUT

DDK

Dowiedz się więcej

BIP

DDK

Dowiedz się więcej

Partnerzy Dąbrowskiego Domu Kultury

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Skontaktuj się z nami!

Adres

Adres: ul. Kościuszki 11,
33-200 Dąbrowa Tarnowska,
NIP: 871-10-20-484

strona kina “Sokół”: www.kinosokol.pl  

Dane kontaktowe

tel. 14-655-9214
fax: 14-656-5002
e-mail: ddk0@op.pl
e-mail do księgowości: ddk_ksiegowa@onet.pl

 

"Instytucja kultury Gminy Dąbrowa Tarnowska"