JESIENNE RYTMY NA DĄBROWSKIM RYNKU

Zespół „Obywatele DT” wraz z gośćmi: Anetą Wójcik – Rozumek, Michałem Gąsiorem, Julią Marek i raperem o pseudonimie „Krzaku” wystąpił dla mieszkańców, wśród których byli bliscy i dalsi znajomi młodych muzyków, ale i przypadkowi przechodnie. Wspólne „dżemowanie” (blues, rock, ballada, rap, bałkański folk) znalazło niezwykłe miejsce prezentacji, pamiętające scenę festiwali polonijnych kapel ludowych, w sercu miasta. To było ideą pomysłu jesiennego koncertu przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej.
Uczestników wydarzenia – jednej z wysoko ocenionych inicjatyw lokalnych wybranych do realizacji w ramach zadania „Więcej kultury – więcej tlenu”, w programie „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2021”, przywitał Paweł Chojnowski – Dyrektor DDK.
Koncert „Dąbrowskie Jam Session z Obywatelami DT” sfinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w Warszawie, nad zabezpieczeniem technicznym (nagłośnienie i oświetlenie z obsługą) czuwał Dąbrowski Dom Kultury. Koncert na pewno pomógł mieszkańcom lepiej poznać talenty i twórczość młodych, uzdolnionych członków grupy „Obywatele DT”, starających się o wydanie debiutanckiej płyty. Repertuar był bardzo zróżnicowany i uniwersalny. Oprócz – do tej pory znanych trzech muzyków z grupy dąbrowskiej – bardzo dobrze wybrzmiały gościnne instrumenty, szczególnie flet oraz kontrabas i głosy zaproszonych do wspólnego grania młodych artsystów.

About the author: ddk