TWÓRCY KULTURY WYSTAWIAJĄ

W galerii DDK otwarto wystawę zbiorową członków Stowarzyszenia Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego. Wzięło w wernisażu udział wielu zaproszonych gości, wśród nich: Anna Jastrzębiec – Witowska – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej, Małgorzata Morawiec – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie, Renata Bączek – Dyrektor Dziennego Domu Senior+, Krystyna Guzik – Prezeska Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy DDK wraz z członkami zarządu: Marianem Rzeźnikiem i Haliną Barabasz, rodziny występujących w montażu słowno-muzycznym, poetki – autorki prezentowanych tekstów.

Na wystawie, która będzie dostępna dla zwiedzających do końca maja, malarstwo i rękodzieło prezentują swoje prace: Barbara Wójcik, Małgorzata Niewiadomska, Izabela Moździerz, Dagmara Dzięgiel, Stefan Stroński, Wioletta Dziedzic, Wiktoria Kopieć, Danuta Szczygieł.

Wprowadzeniem do wernisażu był montaż poetycko-muzyczny, na który złożyły się wybrane teksty na temat tworzenia, których autorkami są poetki zrzeszone w Stowarzyszeniu Twórców Kultury: Barbara Wójcik, Anna Morawiec i Anna Lekarczyk, które czytały aktorki z Zespołu Teatralnego w DDK: Kinga Fido, Judyta Kądzielawa i Daria Słupek. Część muzyczną stanowiły utwory grane w jazzowej aranżacji przez duet: Magdalenę Mol (skrzypce) i Łukasza Chmiela (gitara).

Uroczystość umilił poczęstunek przygotowany przez panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wsi Smęgorzów.

About the author: ddk