WŁOSKI DUET W SYNAGODZE

W ramach XXXIII edycji „Koncertów letnich w zabytkach” w Ośrodku Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej wystąpił duet Simona Capozucco – śpiew i Maurizio Di Fulvio – gitara. Organizatorami tego bezprecedensowego wydarzenia kulturalnego byli: Fundacja Kultury i Integracji „INTER-ART” w Tarnowie, Włoski Instytut Kultury w Krakowie oraz Dąbrowski Dom Kultury. Partnerem strategicznym i głównym sponsorem była Fundacja PZU.
Gości z Włoch, licznych widzów i współorganizatorów powitał Paweł Chojnowski – Dyrektor DDK, następnie zapowiedziała artystów i koncert poprowadziła Teresa Błażej – Wiceprezeska „Inter-art”, wspaniała pianistka tarnowska.
Maurizio Di Fulvio to muzyk i kompozytor, który przez krytyków uważany jest za jednego z najbardziej oryginalnych i wybitnych gitarzystów naszych czasów. Simona Capozucco jest jednym z najbardziej poszukiwanych i cenionych włoskich głosów. Współpracowała z wieloma instrumentalistami, odnoszącymi największe sukcesy na międzynarodowej scenie muzycznej. To wyjątkowo silna osobowość dbająca o najdrobniejsze szczegóły, nadając interpretacji niepowtarzalną atmosferę.
Oboje artyści wrócili ostatnio z tournée po USA, Argentynie i Brazylii. W najbliższym czasie mają zamiar nagrać płytę CD, inspirowaną amerykańskim folklorem.
Swoją grą i śpiewem oczarowali dąbrowską publiczność, zaskakując zarówno bardzo szerokim repertuarem, jak i niesamowitymi aranżacjami (np. Simona kreująca głosem różne instrumenty dęte).
Tak jak melomanom spodobali się włoscy muzycy, tak też Simona i Maurizio byli olśnieni inspirującym i magicznym wnętrzem dawnej Synagogi. Nie pierwszy to raz, kiedy wybitni artyści odkrywają dla siebie genius loci – fenomenalne miejsce kreacji artystycznych, mistycznych, jakim jest od 11 lat OSK.
Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowali: „Koncertowy Tarnów i okolice” oraz „E-Kurier Dąbrowski”.

About the author: ddk