Ostateczny wynik finansowy 29. Finału WOŚP w Dąbrowie Tarnowskiej

Zakończyły się licytacje Allegro na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dąbrowie Tarnowskiej, można więc określić ostateczny wynik finansowy 29. Finału.

W sztabie zarejestrowanym w Dąbrowskim Domu Kultury zebrano w tegorocznej edycji Orkiestry blisko 50.000 zł (dokładna wartość – 49615,07. Wynik, mimo problemów wywołanych pandemią (nie odbyły się: koncert ani turnieje sportowe) jest i tak sukcesem lokalnej społeczności, zważywszy na solidną zawartość puszek kwestarskich (ponad 41500 zł) i znaczny przychód z kilkudziesięciu licytacji online za pośrednictwem Allegro (blisko 5000 zł). Pewnym powodzeniem był też pomysł zorganizowania przez DDK e-skarbonki (850 zł).

Warto dodać, że wśród kupujących na Allegro byli mieszkańcy całego kraju (od Szczecina po Lubelszczyznę, zarówno z dużych miast jak: Gdańsk, Rzeszów, Wrocław, Warszawa, Poznań czy Katowice, jak i malutkich miasteczek i wiosek). Na 70 transakcji kilkanaście było z Dąbrowy Tarnowskiej. Rekordową sumę zapłacono za kubek WOŚP (Włodzimierz Wodziński „Alarm Serwis”). Poza tym nabywcami ze stolicy Powiśla Dąbrowskiego byli stali bywalcy naszych corocznych aukcji (Agnieszka Piotrowicz, Daniel Porada – jedyny lekarz wśród kupujących) i nowi (Sylwester Basta, Bernadeta  i Paweł Drożdż, Mariusz Biedroński, Tomasz Zachara, Katarzyna Zych).Im wszystkim, jak i darczyńcom, (wymienialiśmy ich w poprzednim tekście) należą się słowa uznania i podziękowania. To nasze wspólne dzieło, grajmy dalej do końca świata i o jeszcze jeden dzień dłużej…

About the author: ddk