FINAŁOWY KONCERT „PATRZ W SERCE” W RAMACH 30.WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W DĄBROWIE TARNOWSKIEJ

30 stycznia w całej Polsce i w wielu zakątkach świata grać będzie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Największa orkiestra Ziemi, pod batutą Jurka Owsiaka, w składzie setek tysięcy wolontariuszy, będzie na pewno dobrze słyszana i widoczna. Zagra też na Powiślu Dąbrowskim. Zgodnie z wieloletnią tradycją sztab został zarejestrowany w DDK i obejmuje zasięgiem większość gmin powiatu, Samorządowe Centrum Kultury w Szczucinie koordynuje działania na terenie tej gminy, oba sztaby bardzo dobrze się uzupełniają. W dąbrowskim sztabie w ramach wolontariatu zaangażowało się 90 osób – dzieci, młodzieży i dorosłych. Będą oni zbierać pieniądze do puszek kwestarskich w wielu miejscach w Dąbrowie i w wielu miejscowościach na terenie powiatu.
Kluczowym punktem programu finału jest koncert „Patrz w serce”, nawiązujący do mickiewiczowskiego manifestu romantycznego, ale i do celu tegorocznej akcji (zbiórka pieniędzy na okulistykę dziecięcą). Rozpocznie się w sali kinowej DDK o godz.17:00. Wystąpią w nim tancerki ze „Art Dance” Maryny Hrygorjevej, „Voce” z DDK, młodzi, zdolni wokaliści, związani ze sceną muzyczną domu kultury i goście tej instytucji. Około godz.19:00 zaprezentuje się z dłuższym repertuarem Ola Żuchowicz. Cyklicznie – o 17:30, 18:30 i 19:30 – będzie na scenie prowadzona aukcja gadżetów, których sztab zgromadził ponad 70! Można ich zdjęcia oglądać i ceny wywoławcze poznać na profilu Facebooka sztabu WOŚP. Dzieci podczas koncertu mogą liczyć na niezawodną Pszczołę Karolę.Impreza odbędzie się w rygorze sanitarnym, obowiązują wejściówki, które można pobrać w kasie DDK.
Podczas imprezy w DDK można zakupić „na wynos” wspaniałe ciasta upieczone na tę okazję przez wolontariuszki Orkiestry i dać szansę losowi w loterii fantowej (wygrywa co siódmy los, organizatorzy przygotowują 600 takich losów). WOŚP można będzie wesprzeć wolnym datkiem do puszki.
Turniej futsalu z udziałem 16 zgłoszonych drużyn odbędzie się już w najbliższą sobotę 22 stycznia (godz.10:00), siatkówki dla 12 zespołów dwuetapowo – 6 i 20 lutego. Zawody będą przeprowadzone na Hali Sportowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej, a całkowity dochód z wpisowego zasili konto Fundacji WOŚP.
Dąbrowski Finał wspierają sponsorzy i partnerzy. Atrakcyjne gadżety podarował Jerzy Węgrzyn „Bosch – Motozbyt”, piękne plakaty zaprojektował i wydrukował Jarosław Gęza „Akcent Studio”, naklejki na tablice rejestracyjne wykonała Małgorzata Wajda „Andrzejek”, zestaw gadżetów podarowała Małgorzata Bułat – Centrum Polonii w Brniu, rękodzieło przekazują artyści. Skarbony stacjonarne „pracują” już intensywnie kilka tygodni w Restauracji „Chicago Burger” i w salonie „Optyk Expert”, działa też w Internecie e-skarbona, której patronuje Zespół Szkół nr 2 im. K.K. Baczyńskiego.
Patronat nad dąbrowskim 30.Finałem WOŚP objęli: Lesław Wieczorek – Starosta Dąbrowski i Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, partnerem strategicznym domu kultury jest Referat Kultury Fizycznej i Sportu UM, gospodarz bardzo ważnych turniejów: halowej piłki nożnej i siatkówki. Patronat medialny należy do „E-Kuriera Dąbrowskiego” i portalu „Koncertowy Tarnów i Okolice”.

About the author: ddk