NAGRODY DLA ZESPOŁÓW DDK NA X JUBILEUSZOWYCH KONFRONTACJACH „TEATRALNE LUSTRA”

Podczas X jubileuszowej edycji Konfrontacji Teatrów Dzieci i Młodzieży „Teatralne Lustra” w Brzesku oba zespoły z Dąbrowskiego Domu Kultury zaprezentowały się bardzo dobrze. Młodsza grupa „Balbinki Hrabinki” otrzymała wyróżnienie „za energetyczne improwizacje w zgranym zespole” w spektaklu „Zezgrzytek” Pawła Chojnowskiego (w rolach głównych: Adam Drożdż, Kinga Fido, muzyka Łukasz Chmiel, reż. Paweł Chojnowski). Młodzieżowy zespół „Feniks” zdobył nagrodę „za świadome budowanie postaci w teatrze psychologicznym” w komedii kryminalnej „Czekoladki” Bożeny Kupis – Kucharskiej (w roli głównej tegoroczna maturzystka Agata Partyńska, reż. i opr. muz. Paweł Chojnowski).
Konsultanci: Jacek Milczanowski (aktor, reżyser, dramaturg), Matylda Baczyńska (aktorka, reżyserka, dyrektor artystyczna Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie), Kamil Toliński (aktor) bardzo wysoko ocenili pasję i zaangażowanie, energię i aktorskie talenty w obu formacjach, podkreślali potencjał i relacje interpersonalne aktorów, pomysłowość rozwiązań inscenizacyjnych zaprezentowanych spektakli.
Jubileusz był też okazją do specjalnych podziękowań dla instruktorów, którzy od lat przygotowują do występów scenicznych młodych ludzi podczas brzeskich konfrontacji. Wśród nich był też, obecny na tym przeglądzie od jego początku w 2012 r., Paweł Chojnowski (prowadzi w DDK grupę młodzieżową od ponad 25 lat). Brał udział w edycjach 2012-2019, nie uczestniczył w formie przeglądu online podczas pandemii. W tekście podziękowania dyrektorzy Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu Andrzej Zarych i Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku Ewelina Stępień napisali: „za lata pracy na rzecz rozwijania twórczości teatralnej dzieci i młodzieży, poszukiwania własnego teatralnego języka, rozwijanie kreatywności i wrażliwości artystycznej młodych aktorów, dzielenie się pasją, talentem, wiedzą i umiejętnościami”.

About the author: ddk