WIELE ATRAKCJI FESTIWALU PRODUKTU LOKALNEGO I RĘKODZIEŁA LUDOWEGO W DĄBROWIE

Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego w II połowie maja organizuje Festiwal Produktu Lokalnego i Rękodzieła Ludowego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jest to możliwe dzięki grantowi realizowanemu w Lokalnej Grupie Działania „Prowent”. W ciągu tygodnia 21-28 maja w holu Dąbrowskiego Domu Kultury będzie można zwiedzać trzy wystawy, w finałową sobotę 28 maja dodatkowo degustować wspaniałe potrawy regionalne serwowane w namiocie wystawowym na parkingu DDK w godz.14:00-19:00. Nie zabraknie tradycyjnych i smacznych wyrobów typowych dla Powiśla Dąbrowskiego.

Rękodzieło autorstwa artystów – amatorów zrzeszonych w STKPD pod kierunkiem Ewy Łazowskiej, stare sprzęty i narzędzia rolnicze przygotowuje do ekspozycji Koło Gospodyń Wiejskich Wsi Nieczajna, wspaniałą kolekcję ziół i książek na ich temat pokażą panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wsi Smęgorzów, a regionalne potrawy serwować będą członkinie Stowarzyszenia Kobiet Wsi Nieczajna.

Warto wybrać się w sobotnie popołudnie i wczesny wieczór całymi rodzinami do DDK, bo oprócz wspomnianych wystaw i degustacji – w ramach Święta Rodziny Dąbrowskiej – dom kultury przygotowuje kolejne atrakcje: „Holi – Święto Kolorów” (godz.15:00-19:00) – zabawy kolorami, animacje dla dzieci z konkursami, cykl zabaw w klaunami (Ruphert i Rico „Mamo, Tato, co wy na to?” w godz.14:00-17:00), foodtrucki a na ochłodę lody z Cukierni i Piekarni Sokołowskich.

About the author: ddk