LAURY MELPOMENY PO RAZ DWUNASTY

Przegląd amatorskich zespołów szkolnych z powiatu dąbrowskiego został 8 grudnia 2023 r. po raz dwunasty zorganizowany w Dąbrowskim Domu Kultury przez partnerów: gospodarza, Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie, Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej. Do konkursu zostało zgłoszonych łącznie 5 zespołów z 4 szkół z dwóch gmin: Dąbrowy Tarnowskiej i Radgoszczy. Prezentacje konkursowe oceniała komisja w składzie: Ilona Stanaszek (Przewodnicząca), Dagmara Jedynak, Edmund Wilk.

Wyniki przeglądu w poszczególnych kategoriach wiekowych:

* klasy I-III

I miejsce (Złoty Laur Melpomeny) – „Bajdoludki” (SP w Radgoszczy)                          za spektakl „Wesoły świat Jana Brzechwy”

II miejsce (Srebrny Laur Melpomeny) – „Baśniowi Przyjaciele” (SP                                  w Luszowicach) za spektakl „Baśniowy Ambaras”

* klasy IV-VI

I miejsce (Złoty Laur Melpomeny) – „Teatrałki” (SP w Radgoszczy) za spektakl „W poszukiwaniu Kopciuszka”

* klasy VII-VIII

I miejsce (Złoty Laur Melpomeny) – nie przyznano

II miejsce (Srebrny Laur Melpomeny) – „Szkolny Klub Teatralny Dwójka” (SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) za spektakl „Zemsta”

III miejsce (Brązowy Laur Melpomeny) – „Wio, chomiku!” (SP nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej) za spektakl „Porwanie literek”.

Wszystkim uczestnikom pogratulował pięknych występów  Lesław Wieczorek – Starosta Dąbrowski

Nagrody, statuetki dla laureatów i okolicznościowe dyplomy wręczyli: Krzysztof Bryk – Wicestarosta Dąbrowski, Paweł Chojnowski – Dyrektor DDK oraz jurorzy konfrontacji teatralnych.

About the author: ddk