Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego “TACY JESTEŚMY – MY DĄBROWIANIE”

Nadszedł czas rozstrzygnięć eksperymentalnego konkursu fotograficznego „Tacy jesteśmy – my dąbrowianie”, przeprowadzonego w formule hybrydowej (prace nadsyłane w formie plików, ocena online, wykonanie powiększeń i wystawy – w galerii DDK, w OSK oraz w Internecie – zaplanowane na okres wakacji).
Tematem konkursu jest portret mieszkanki/mieszkańca naszej gminy, który powinien wyrażać osobowość lub zainteresowania osoby portretowanej. Niestety, nie wszystkie prace odpowiadały na ten postulat i były zgodne z regulaminem, poziom artystyczny fotografii był nierówny. Organizatora martwi brak obsady w dwóch kategoriach wiekowych, w których oczywistym wydają się naturalne chęci i pasje wyrażania siebie (nastolatki). Jury w składzie: Jarosław Gęza, Edmund Wilk, Paweł Chojnowski przyznało następujące nagrody w Gminnym Konkursie Fotograficznym „Tacy jesteśmy – my dąbrowianie”:

 • kategoria klas I-IV ze szkół podstawowych:
  I miejsce – Radosław Sosin (Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)
  II miejsce – Samuel Warzecha (SP w Nieczajnie Górnej)
  III – nie przyznano,
 • dorośli:
  I miejsce – Mateusz Kolano (Dąbrowa Tarnowska)
  II i III – nie przyznano.
  Laureaci otrzymają nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy ufundowane przez DDK i dodatkowo pakiety usług fotograficznych od sponsora konkursu – „Studio Obrazu” z Dąbrowy Tarnowskiej. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na wernisażu wystawy nagrodzonych prac, który zaplanowano jeszcze przed wakacjami. Szczegóły zostaną wkrótce podane na stronie internetowej DDK.

About the author: ddk