WSPANIAŁE PLONY VIII PLENERU MALARSKO-RZEŹBIARSKIEGO „BARWY DĄBROWY”

Uroczystym wernisażem wystawy malarstwa i płaskorzeźb zakończył się VIII Plener „Barwy Dąbrowy”, który w tegorocznej edycji tematycznie związany był z kwiatami Powiśla. Kwiaty dosłowne, ale i w przenośni, w kontekście kulturowym i społecznym (wizerunki dąbrowskich świątyń, portrety kobiet pośród kwiatów, kwietne anioły, skrzypek na dachu dąbrowskiego sztetla) ozdobiły galerię i towarzyszyły licznie przybyłej publiczności, stęsknionej za pięknem sztuki, ograniczonej w czasie pandemicznego lockdownu.
Na wystawie swoje wspaniałe prace wystawiają artyści, którzy przez blisko tydzień pracowali nad nimi, integrowali się i poznawali malownicze zakątki regionu: Monika Bielat-Sobiczewska, Igor Korczyński, Norbert Kornacki, Jolanta Korpanty, Stanisława Kotarska, Ewa Łazowska, Wiktor Mazur, Teresa Stasiak, Stanisław Stroński, Anna Wierzchowiec, Agnieszka Wrona-Łapa i Edmund Wilk. Wśród gości wernisażu byli: Anna Witowska-Jastrzębiec (Dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej, Krystyna Guzik – Prezeska Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy DDK wraz z członkami zarządu: Haliną Barabasz i Marianem Rzeźnikiem, zarząd Stowarzyszenia Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego.
Organizatorami pleneru byli: Dąbrowski Dom Kultury i Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego. Elżbieta Wiatr (Prezeska stowarzyszenia) i Paweł Chojnowski (Dyrektor domu kultury) otworzyli uroczyście wystawę i podziękowali artystom za przyjęcie zaproszenia do wzięcia udziału w ósmej edycji cyklicznej imprezy, wręczając im okolicznościowe dyplomy. W imieniu autorów eksponowanych prac głos zabrała Jolanta Korpanty, dziękując za zorganizowanie pleneru i pełną serdeczności atmosferę podczas całego pobytu w Dąbrowie. Pracownicy DDK dołożyli starań, żeby goszczeni w stolicy powiatu artyści czuli się jak w domu.
Część prac pozostała na wystawie w DDK do połowy października, potem będzie można zakupić dzieła w atrakcyjnych cenach (świetni kandydaci na prezenty!), pozostałe będą eksponowane na tematycznych wystawach czasowych w zabytkowych wnętrzach byłej synagogi dąbrowskiej (OSK).

About the author: ddk