TURNIEJ SIATKÓWKI WOŚP NA PÓŁMETKU

12 zgłoszonych drużyn rozegrało zacięte i wyrównane pojedynki w grupach eliminacyjnych podczas pierwszej fazy turnieju 30. Finału Wielkiej Orkiestr Świątecznej Pomocy w Dąbrowie Tarnowskiej. Zawody trwały prawie sześć godzin, o kwalifikacji z jednej z grup decydował szczegółowy zapis regulaminu o stanie bezpośredniej rywalizacji między zainteresowanymi drużynami. W efekcie do finałów, które odbędą się 20 lutego, dostało się sześć drużyn, z których zostaną rozlosowane dwie grupy. Zwycięzcy tych grup zagrają o zwycięstwo w turnieju, a zdobywcy drugich miejsc o III lokatę. Przed finalistami zatem jeszcze co najmniej 3 bardzo ważne mecze i każdy może zdecydować ostatecznej klasyfikacji. Niemniej nie to jest najważniejsze, najbardziej liczy się pomaganie i zasilenie konta Fundacji WOŚP w szczytnym celu wspierania okulistyki dziecięcej. Wpisowe z obu turniejów sportowych w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z wolnymi datkami od zawodników to ostateczne kwota prawie 1800 zł!

Szczęśliwa szóstka to: Ekipa Gawrona, Bolesław (rozstawieni z najlepszymi wynikami w eliminacjach), Eurosan, Volley Radłów, Galaxia Czermin i Logipack Tanów.

Tabele trzech grup eliminacyjnych:

A

 1. Bolesław 9 pkt. (6-0)
 2. Volley Radłów 6 pkt. (4-2)
 3. UKS Orzeł Zbylitowska Góra 3 pkt. (2-4)
 4. Kotleciki 0 pkt. (0-6)

B

 1. Ekipa Gawrona 8 pkt. (6-1)
 2. Galaxia Czermin 7 pkt. (5-2)
 3. Radgoszcz 3 pkt. (2-4)
 4. Brajanki 0 pkt. (0-6)

C

 1. Eurosan 7 pkt. (5-2)
 2. Logipack Tarnów 5 pkt. (4-1)
 3. Abstynenci Radłów 5 pkt. (4-1)
 4. Blue Brothers 1pkt. (1-6)

W grupie C o awansie z II miejsca zdecydował zapis z regulaminu o priorytecie wyniku bezpośredniego starcia w przypadku takiej samej liczby zdobytych punktów przez drużyny aspirujące.

Organizatorami zawodów byli: sztab WOŚP przy Dąbrowskim Domu Kultury oraz Referat Kultury Fizycznej i Sportu Urzędu Miejskiego. Sędziowali wymiennie gracze odpoczywających drużyn oraz Mariusz Skrzyniarz. W przeprowadzeniu turnieju ofiarnie pomogły wolontariuszki WOŚP: Magdalena Kochanek, Karolina Ostręga i Daria Stefańczyk.

Losowanie dwóch grup finałowych odbędzie się w DDK 8 lutego o godz.19:00. Zwycięzcy tych grup zagrają o I miejsce w turnieju, a zdobywcy drugich lokat o III miejsce.

About the author: ddk