„DĄBROWA TARNOWSKA PAMIĘTA O ŻOŁNIERZACH NIEZŁOMNYCH” – WYDARZENIE PATRIOTYCZNE W RAMACH „MECENATU MAŁOPOLSKI”

Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego otrzymało dotację na zadanie „Dąbrowa Tarnowska pamięta o Żołnierzach Niezłomnych”. Złoży się na nie koncert patriotyczny, Apel Poległych i wystawa malarstwa krzewiącego miłość do „naszej małej ojczyzny” (plony kilku lat plenerów malarskich „Barwy Dąbrowy”). W koncercie 3 maja na parkingu DDK (w razie złej pogody w sali kinowej) wystąpią aktorzy Teatru Zagłębie w Sosnowcu: Beata Marczewska i Tomasz Muszyński, z towarzyszeniem pianisty, akordeonisty i trębacza.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach programu Mecenat Małopolski – I edycja.

Wydarzenie jest częścią V edycji festiwalu patriotycznego „Zaśpiewaj dla Konstytucji Trzeciego Maja”, w którym wystąpią uczniowie szkół z terenu gminy Dąbrowa Tarnowska i śpiewać będą wspólnie z widzami koncertu. Patronat honorowy nad projektem STKPD objął Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej a nad festiwalem Wiesław Krajewski – Poseł na Sejm RP. Współorganizatorem i partnerem strategicznym jest Dąbrowski Dom Kultury.

Patronat medialny: „Koncertowy Tarnów i Okolice”, „Imprezowy Region”, „E-Kurier Dąbrowski”.

About the author: ddk