32. FINAŁ WOŚP W DĄBROWIE – ZAPOWIEDŹ

Wielki, ogólnopolski finał Orkiestry już w najbliższą niedzielę 28 stycznia, ale wzorem wielu poprzednich lat, WOŚP na Powiślu Dąbrowskim już gra od ponad tygodnia – na sportowo. W związku z powyższym 84-osobowy sztab zarejestrowany w Dąbrowskim Domu Kultury już może się poszczycić ponad 4000 zł z wpisowego na turnieje: futsalu i siatkówki.

W niedzielę pod kościołami i na ulicach nie zabraknie wolontariuszy z puszkami. Będą też na lądowisku w Morzychnie podczas imprezy towarzyszącej – pokazu „Wrak Race” (w godzinach rannych, do popołudnia).

Podczas finałowego koncertu pod hasłem „Tu wszystko gra! OK! Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”, który rozpocznie się w sali kinowej DDK o godz.17:00 będzie można podziwiać tancerki z Art.Dance Studio Tańca, wokalistki z Agencji Artystycznej Cantar (Monika Kuta), strażaków z Komendy Powiatowej PSP (pokaz ratownictwa), aktorów z młodzieżowego zespołu Teatralnego „Feniks” (fragmenty spektaklu „Ucieczka z utopii”), zespół rockowy reprezentujący Szkołę Muzyków Rockowych SMRock z Tarnowa. Jako gwiazda wieczoru wystąpi obdarzona niezwykłym głosem i charyzmą sceniczną Julia Kądzielawa wraz ze swoimi muzycznymi gośćmi (około godz.20:00). W przerwach między prezentacjami młodych artystów (o godz.17:30, 18:30, 19:30 i około 21:00) odbędą się licytacje gadżetów, których na dzień 22.01 przygotowano blisko 100. Można je oglądać w albumie na portalu Facebooka sztabu (udostępnionym także na FB DDK). Będzie również od początku koncertu do godz.20:30 albo do wyczerpania losów czynna loteria fantowa, w której wszystkie losy są wygrane! Będą wspaniałe ciasta przygotowane przez wolontariuszy, które będzie można w porcjach zabrać do domu, wspierając symbolicznie WOŚP.

Wstęp na koncert to wolne datki do puszek. Sztab dąbrowski liczy na ofiarność i liczny udział mieszkańców w wydarzeniu. Tylko w ostatnim roku miejscowy szpital powiatowy został wyposażony w specjalistyczny sprzęt medyczny o wartości 1 mln zł. Warto pomagać, dobro zawsze do nas wróci. Skutki pandemii wymagają wielkiej ofiarności w poprawie leczenia i rehabilitacji ofiar COVID-19, szczególnie w zakresie niewydolności płuc u pacjentów, którzy przeszli przez tę chorobę.

Patronat nad 32. Finałem WOŚP w Dąbrowie Tarnowskiej objęli: Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz i Lesław Wieczorek – Starosta Dąbrowski.

About the author: ddk