„ZEMSTA” W POSTAPOKALIPTYCZNEJ AURZE SCENICZNEJ

Spektakl „Zemsta” wg Aleksandra Fredry w reż. Sławomira Batora został pokazany uczniom klas VII i VIII ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej na scenie DDK.

W realizację spektaklu mocno zaangażowali się uczniowie tworzący Szkolny Klub Teatralny Dwójka, dla których pasja teatralna jest czymś ważnym i twórczym. Podkreślał to opiekun zespołu, nauczyciel i animator Sławomir Bator. Nowatorka wizja „Zemsty” opiera się na ukazaniu świata pierwotnego konfliktu granicznego Cześnika i Rejenta w realiach postapokaliptyczych (kontekst cywilizacyjny – ocieplenie globalne klimatu, wojna totalna prowadząca do zniszczenia obecnej cywilizacji opartej na zasadach demokracji).

Po zakończeniu przedstawienia młodym aktorkom i aktorom, tudzież opiekunowi z pasją podziękowali: Anna Fido – Dyrektorka SP nr 2 oraz Paweł Chojnowski – Dyrektor DDK.

Podkreślili twórczy aspekt mierzenia się z klasyką teatru i wagę pięknej alternatywy dla wirtualnego świata zagrożenia cywilizacyjnego młodzieży poprzez zabawę w teatr a zarazem skutkującą w kilku obszarach edukację humanistyczną. Paweł Chojnowski wręczył zespołowi i opiekunowi okolicznościowe podziękowania oraz symbolicznego Anioła z intencją, aby dobre siły czuwały nad artystami w dalszej karierze scenicznej.

About the author: ddk