MAŁA ARMIA JANOSIKA PRZYCIAGNĘŁA TŁUMY

Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Małej Armii Janosika w Dąbrowie Tarnowskiej zakończył okres kolędowania na trasie koncertowej tego wspaniałego i uwielbianego w całej Polsce zespołu.

Mała Armia Janosika pod kierownictwem Damiana Pałasza zgromadziła tłumy w kościele pw. NMP Szkaplerznej. Koncert w klimacie góralskim i folkowym, któremu towarzyszył niesamowity klimat i atmosfera, pełna pozytywnych emocji, radości i wzruszeń, był darem Dąbrowy Tarnowskiej dla Jezusa i wspólnoty skupionej wokół wartości chrześcijańskich i pięknej tradycji kolędniczej.

Wydarzenie odbyło się w ramach „Kalejdoskopu twórczego działania” – autorskiego projekt Pawła Chojnowskiego, realizowanego przez  Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego w ramach 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Małopolski. Partnerami całego zadania są: Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Dąbrowski Dom Kultury. Współorganizatorami koncertu kolęd Małej Armii Janosika byli: Parafia Rzymsko-Katolicka w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Burmistrz Miasta i Gminy Krzysztof Kaczmarski.

Patronat medialny nad koncertem przyjęli: Radio RDN Małopolska, „Temi”, „E-Kurier Dąbrowski” oraz „Koncertowy Tarnów i Okolice”. Wydarzenie na pewno było rekordowe pod względem frekwencji w historii imprez kulturalnych w dąbrowskiej świątyni. Ponad godzinę przed rozpoczęciem koncertu kościół był już prawie pełen…

W wydarzeniu tym uczestniczyli m.in.: Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Józef Gawron, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury Paweł Chojnowski, Dyrektor Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz ks. dr hab. Jan Bartoszek oraz proboszcz dąbrowskiej parafii ks. Stanisław Cyran.

Organizatorzy dziękują za pomoc w sprawnym przygotowaniu i realizacji: Ochotniczej Straży Pożarnej w Nieczajnie Górnej, młodzieży i dyrektorowi Robertowi Panterze z Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego oraz Zarządowi Drogowemu w Dąbrowie Tarnowskiej. Nie byłoby ono możliwe do zorganizowania w takim wymiarze bez ofiarności i trudu pracowników Dąbrowskiego Domu Kultury.

About the author: ddk