PODSUMOWANIE FERII Z DDK („Z KULTURĄ NA TY”)

Podczas ferii zimowych dzieci i młodzież uczestniczyli w ciekawych zajęciach oferowanych przez naszą instytucję. Młodzi muzycy, w nagrodę za udział we wcześniejszym koncercie „Kolędujemy razem” nagrali z użyciem profesjonalnych narzędzi, pod kierunkiem Łukasza Chmiela, materiał audio do jednej z pastorałek. Został on następnie opublikowany na kanale Youtube. Dzieci na warsztatach plastycznych prowadzonych przez instruktorów: Paulinę Bogulę – Motykę i Stanisława Strońskiego wykonali piękne prace, inspirowane filmem „Akademia Pana Kleksa” W pierwszym tygodniu była to kleksografia i kaligrafia. W drugim dzieci wykonały kolaż z wykorzystaniem guzików oraz portret Pana Kleksa z kolorowych nitek.

Na dużym ekranie w sali kinowej zorganizowano turniej „FIFA 2024” (instruktor Jakub Rzeszuto). Bardzo aktywna była świetlica (Centrum Osiedlowe). W ciągu 14 dni odbywały się tam liczne zabawy, spotkania i zajęcia plastyczne („Wiosenne krajobrazy”) oraz sportowe. Z okazji Święta Zakochanych dzieci wykonały skrzynkę na pocztę walentynkową i kartki okolicznościowe. Instruktorki Elżbieta Wiatr i Paulina Białas wykorzystały wiosenną pogodę, przenosząc część zajęć sportowych do parku. Bawiono się też w karaoke, grano w kolory, ogień i wodę, kluski, ciuciubabkę, głuchy telefon. Ważnym elementem zajęć feryjnych na świetlicy były spotkania edukacyjno – wychowawcze: z dietetyczką (wykład i robienie zdrowych koktajli), z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej na temat uzależnień oraz wykład i quiz na temat oszczędzania energii w ramach tzw. „Krainy Tauronka”.

Kino „Sokół” wyświetlało w ramach feryjnych poranków atrakcyjne filmy w promocyjnej cenie biletu (jedyne 10 zł). Młodzi kinomani mogli obejrzeć: „Miraculous; Biedronkę i Czarnego Kota”, „Zadziwiającego Kota Maurycego”, „Asterixa i Obeliksa. Imperium Smoka”, „Mavkę i strażników lasu” orz „Szczęście Mikołajka”.

About the author: ddk