KONCERT PEŁEN DUCHOWEJ SIŁY – ZADUSZKI DŻEMOWE WOJTKA KLICHA W OSK

Zabytkowa synagoga w Dąbrowie Tarnowskiej była ponownie miejscem niezwykłego wydarzenia muzycznego. Po raz pierwszy w stolicy Powiśla Dąbrowskiego odbyły się uznane w regionie i cieszące się dużą popularnością Zaduszki Dżemowe Wojtka Klicha. Na scenie Ośrodka Spotkania Kultur wystąpili z ponad dwugodzinnym koncertem muzycy: Wojtek Klich, Magdalena Stalmach, Daniel Grupa Recital, Oskar Hudyka, Arkadiusz Boryczka i dąbrowski zespół „Obywatele DT”.
Kompozycje zmarłych polskich twórców (między innymi Marka Grechuty, Czesław Niemena, Ryszarda Riedla) w oryginalnych aranżacjach, brawurowe wykonania pełne pasji i spora dawka pozytywnej energii, to główne atuty wydarzenia, które powinno na stałe wejść do kalendarza imprez w Dąbrowie Tarnowskiej, koniecznie w malowniczym i pełnym duchowości wnętrzu byłej synagogi. Koncert to także hołd złożony piątce wybitnych artystów muzycznej sceny zmarłych w 2021 r.: Charliemu Wattsowi, Krzysztofowi Krawczykowi, Wojciechowi Karolakowi, Jerzemu „Dudusiowi” Matuszkiewiczowi i szczególnie członkowi bandu Wojtka Klicha – perkusiście Damianowi Niewińskiemu.
Ich pamięć cały czas przywoływało delikatne podświetlenie portretów obok sceny. Zaprezentowane podczas koncertu utwory zostały bardzo ciepło przyjęte przez dąbrowską i tarnowską publiczność, licznie przybyłą na Zaduszki. Organizator – Dąbrowski Dom Kultury ściśle przestrzegał rygorów sanitarnych (dystans, apele o zakładanie maseczek, informacje o braku kontaktu z zakażonymi i osobach zaszczepionych, limit 75% widowni, nie wliczając do niego zaszczepionych).

About the author: ddk