DDK POMAGA UKRAINIE A POLSKIE DZIECI KORZYSTAJĄ!

Pomoc DDK dla uchodźców to też wykorzystanie ich wiedzy, umiejętności artystycznych z korzyścią dla polskich dzieci z Dąbrowy. To dzielenie się kulturą i wzajemne inspiracje.
Warsztaty plastyczne przeprowadzone przez Valentynę Ilinę dla uczestników zajęć w Centrum Osiedlowym (świetlicy na osiedlu Westerplatte) i w pracowni plastycznej DDK dla dwóch grup „Pasteli” były znakomitą lekcją nowych i mniej znanych form zdobnictwa obrzędowego związanego z Wielkanocą. Dzieci na zajęciach w świetlicy wykonywały oryginalne pisanki zdobione kolorowymi sznurkami, sobotnie warsztaty w DDK zaowocowały kartkami świątecznymi. Pani Valentynie pomagała, tłumacząc z ukraińskiego na język polski niektóre zadania manualne jej córka – Irina Mishina. Pomoc domu kultury to sfinansowanie materiałów i honorarium dla prowadzącej.
Dzieci z Ukrainy – z kolei – uczestniczyły w zajęciach „Pasteli” prowadzonych przez instruktorów DDK: Paulinę Bogulę-Motykę oraz Stanisława Strońskiego.
Pod koniec kwietnia Kino „Sokół” pokaże młodym Ukraińcom animację Disneya z ukraińskim dubbingiem – „Uprowadzoną Księżniczkę”. Dzięki dystrybutorowi filmu „Monolith Films” specjalny, niekomercyjny pokaz odbędzie się bez kosztów licencji (wstęp wolny dla przebywających w powiecie uchodźców z Ukrainy).

About the author: ddk