ORYGINALNA WYSTAWA W GALERII DDK

W sobotę 15 kwietnia o godz.17:00 w galerii Dąbrowskiego Domu Kultury zostanie otwarta wystawa florografów Albiny Róg, artystki i pasjonatki wiejskiego krajobrazu z Baranowa Sandomierskiego.

Rozpoczęta w 2001 roku twórcza przygoda z roślinami trwa nieprzerwanie do dziś, na koncie Albiny Róg jest kilkadziesiąt wystaw indywidualnych w całym kraju. Florografy to rodzaj kolażu z różnych części roślin. Inspiracji autorka prac szuka w obserwowanych krajobrazach, we wspomnieniach z dzieciństwa, z wyjazdów, wycieczek i własnych przeżyć. Prace przedstawiają najczęściej pejzaże, motywy religijne i baśniowe, bukiety kwiatowe, zwierzęta, postaci ludzkie, nierzadko także budowle, w oryginalny sposób malowane nie pędzlem i farbami, lecz nazbieranymi i zasuszonymi wcześniej roślinami.

Wernisaż będzie doskonałą okazją do dokładniejszego poznania tej oryginalnej techniki artystycznej, zadania pytań autorce florografów i rozmowy z nią w kuluarach, a także wejścia w prawdziwą wiosnę, co będzie możliwe dzięki oczekiwanym zmianom pogody i aurze artystycznej niezwykłej ekpozycji.

Na koniec liryczne i bardzo osobiste zaproszenie od Albiny Róg, autorki ponad 500 florografów w swoim dorobku artystycznym:

Zajrzyj w  mój kolorowy świat!

Świat rodzinnych krajobrazów…

Srebrną pajęczyną wspomnień

osnutych lat…

Życia ukrytego w ramie obrazu.

Poczuj zapach polnych kwiatów!

Ciepło słońca jasnego dnia…

Oddal swoje troski i zwątpienia

Zobacz ile piękna świat w sobie ma!

Rozwiń skrzydła wyobraźni

Uwolnij marzenia…

About the author: ddk